Obfity pierwszy dzień miesiączki

Odkąd pamiętam mam obfity pierwszy dzień miesiączki.Czasem i drugi jest obfitszy nieco.Pierwszego dnia zmieniam podpaski co 2-3 godziny, pojawiają sie niekiedy skrzepy i w nocy jak nie zmienir podpaski to zdarzy sie ze pobrudze bielizne czy pościel albo jak wstane rana poleci ze mnie.Następne dni są dużo mniej obfite.Okres ttwa do 6 dni.Nie przejmowałam sie tym, bo mama mówiła że też tak miała ale naczytałam sie że może być to rak szyjki macicy czy jajników i wystraszyłam sie mocno

Rak mało prawdopodobny, ale obfite krwawienia miesiączkowe wymagają badania ginekologicznego z poszukiwaniem przyczyn, może organiczne - budowa macicy, może czynnosciowe - zaburzenia funkcji jajników