Objawy owulacji a tabletki antykoncepcyjne

Tabl. anty i owulacja? Dziś skończyłam pierwsze opakowanie tabl. Lasinelle, które zaczęłąm stosować ze wzgl. na wydłużone cykle (z 28 na 38dni) i pękniętą torbiel na jajniku. Przyjmowałam je od 5d.cyklu (ost. okres był 20.11) codziennie wieczorem, miedzy godz. 21 a 2 w nocy. Stosowałam chrom,leki moczopędne i zioła senes na zaparcia-czy możliwe, ze tabl. nie wchlanialy się jak powinny? Dziś mialam stosunek z wytryskiem, i mam objawy owulacji-ciagnacy przezr.śluz i ból jajnika. Jest ryzyko ciazy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, ryzyko jest małe przy przyjmowaniu regularnym tabletek antykoncepcyjnych lecz zawsze jest taka możliwość i można wykonać za 2-3 tygodnie test ciążowy. Pozdrawiam