Obniżona liczba monocytów w badaniach

Witam. Od jakiegoś czasu zawsze uzyskuję obniżoną liczbę monocytów w badaniach. Proszę o interpretację rozmazu: Pałki - 2% Segmenty - 47% Limfocyty - 48% Monocyty - 1% Eozynofile - 1% Bazofile - 1% Dodam że OB mam 8 a z morfologi poniżej normy jest MON -0,1 (przedział 0,2-1,0) oraz GRA 1,9 (przedział 2,5-6,5)

Witam! Przedstawione wyniki badań nie budzą niepokoju. Liczba monocytów jest wielkością zmienną, która w przypadku przypadku prawidłowych pozostałych parametrów morfologii krwi nie ma znaczenia klinicznego. Obniżenie poziomu granulocytów może wiązać się z przebytymi w ostatnim czasie infekcjami lub być wynikiem przyjmowania niektórych leków.