Obniżona wartość białych krwinek

Witam, mam 18 lat i ostatnio zrobiłam wyniki. Pani dermatolog mi zleciła. Wszystko jest okej - krwinki czerwone, hemoglobina, ale krwinki białe wynoszą 3,80, a podane jest że norma to 4,50. Czy powinnam zacząć się martwić? Doczytałam się że może to być białaczka lub HIV, ale nie mam bardzo zaniżonego WBC, więc proszę o jakąkolwiek poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma Pani żadnych niepokojących objawów to podany wynik możemy uznać za prawidłowy. Proszę pamiętać, że nie każde odchylenie od normy jest wynikiem patologii. Za 2-3 miesiące warto jednak wykonać badanie kontrolne.