Obrzęk i ból stopy a podwyższony poziom cukru we krwi

witam od roku i paru miesięcy boli mnie stopa jest lekki obrzęk, miałam robione mnóstwo badań jednak nikt z lekarzy mimo mojej prośby nie robił mi badań na cukieR a w rodzinie była cukrzyca. Teraz przy kontroli wyszło ze mam 113 poziom cukru na czczo. Czy moj bol nogi moze byc tym spowodowany ? troche sie boje poniewaz moja babcia miala stope cukrzycowa

Proszę wykonać test OGTT oraz oznaczyć poziom HbA1c.
Wynik cukru 113 mg% na czczo wskazuje na zaburzenia gospodarki węglowodanowej.

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

https://portal.abczdrowie.pl/polineuropatia-grozne-powiklanie-cukrzycy