Obszary leukoarajozy okołokomorowej i niewielkie zmiany określone jako naczyniopochodne

Witam. 8 miesięcy temu miałem badanie MRI mozgu, w którym znaleziono obszary leukoarajozy okołokomorowej i niewielkie zmiany określone jako naczyniopochodne. W badaniu kontrolnym MRI wykonanym po ośmiu miesiącach obraz był stabilny. Czy muszę dalej kontrolować te zmiany lub poszerzać doagnostykę? Dodam,ze badanie PMR wyszło dobrze,prazkow brak. Nie mam objawów i deficytów neurologicznycz. Moj wiek to 42 lata. Dziękuje.

Aleksander Ropielewski

Na pewno warto aby co jakiś czas (raz na rok dwa) stawił się Pan na badanie neurologiczne do neurologa, który ew. wychwyci zaburzenia neurologiczne. Na chwilę obecną przy braku dolegliwości nie ma potrzeby poszerzenia diagnostyki.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski