Obszary leukoarajozy w wyniku badania MRI
Mam 42 lata.Podczas przypadkowych badan MRI wykryto u mnie obszary leukoarajozy okreslone jako naczyniopochodne.Badania wykonane i zlecone przez neurologa wykluczyly inne podloze zmian.Mam pytanie jak dalej z tym zyc i czy mozna z tym prowadzic normalne zycie bez ryzyka naglego pogorszenia i progresji tej leukoarajozy?

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu
Witam! Nie wiem jak duże są zmiany, nie mniej jednak ogniska uszkodzenia naczyniopochodnego mózgu pojawiają się w mniejszym lub większym stopniu u bardzo wielu ludzi. Ich pojawienie się nie oznacza, że kiedykolwiek dadzą objawy kliniczne i będą się powiększać. Aby temu zapobiec należy dbać o odpowiednie ciśnienie krwi, poziom glukozy i stężenie lipidów.