Obustronna przepuklina pachwinowa u 10-miesięcznego dziecka

Czy obustronna przepuklina pachwinowa u 10-cio miesięcznego dziecka może przeszkadzać w leżeniu na brzuchu? Sprawa dotyczy mojego synka, który nie za bardzo chce leżeć na brzuchu

Sprawę tę omówić trzeba z chirurgiem dziecięcym. Nie wszystkie dzieci lubią leżeć na brzuchu i nie wynika to najczęściej z obecności przepuklin. Jeżeli wielkość przepukliny uniemożliwiałaby funkcjonowanie dziecka, lekarz z pewnością by to Pani wyjaśnił.