Obustronna przepuklina pachwinowa i problemy z wypróżnieniem u dziecka

Mój synek ma obustronną przepuklinę pachwinową. Dziś robił tylko take maleńkie kupki a jego "jajeczka" są powiększone ale miękkie. Starałam się wepchnąć jelitka do brzuszka i poniekąd udało mi się. I teraz się zastanawiam czy to powiększenie wynika z tego że nie może zrobić dużej kupki, czy też nie może zrobić kupki dlatego że jajeczka są powiększone. Boje się żeby przepuklina mu nie uwięzła bo już kiedyś tak było. Co mogę zrobić żeby w końcu zrobił normalną kupkę?

NIE ISTNIEJE LECZENIE PRZEZ INTERNET!!! Bez zbadania dziecka nie jestem w stanie udzielić porady lekarskiej!!! Proszę pilnie udać się do chirurga dziecięcego!!! zż