Czy przepuklina pachwinowa sama zniknie?

Przepuchlina pachwinowa. Dziś podczas rutynowo USG lekarz stwierdził u mnie przepuchlinę pachwinową. Jest to lekarz z dużym doświadczeniem i stażem pracy, więc mam do niego zaufanie. Dziwi mnie jednak, że nie powiedział mi co mam z tym "fantem" dalej robić, nie skierował do chirurga, tylko zalecił przyjść po urlopie na kolejne USG. Jak mam to rozumieć? Czy moźe być tak, że przepuchlina zniknie? Pozdrawiam, Ela

Jedynym skutecznym leczeniem przepukliny pachwinowej (jak i większości!) jest jej operacja! Może lekarz chce zainkasować za następne badanie? Najlepiej udać się do chirurga! - z tym zdjęciem z usg - jeśli je Pani dał! Doświadczony chirurg - na podstawie wywiadu i badania odpowie czy stwierdza przepuklinę i czy trzeba ją już pilnie operować!!!!! Pozdrawiam , zż