Czy można żyć z przepukliną pachwinową?

Witam.Lekarz powiedział że robi mi się przepuklina pachwinowa .Mam czasem ból w pachwinie oraz wypuklenie na niej,które raz jest mniejsze a raz większe.Czy mogę normalnie żyć z ta przepukliną.Trochę się niepokoje bo wykonuje fizyczna pracę.Czy trzeba to operować,chirurg ani słowa nie powiedział o zabiegu,tylko mówił że otwiera mi się przepuklina i żebym się oszczędzał.Dodam tylko że czasem brzuch ma wielki jak balon.A raczej nigdy wcześniej tego nie miałem.Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Witam , mężczyzna w wieku 22 lat mający podejrzenie przepukliny wymaga zdiagnozowania i ew. zaproponowania leczenia operacyjnego! Proponuje zgłosić sie do odpowiedzialnego chirurga!!! zż