Stwierdzenie przepukliny pępkowej a usuwanie operacyjne

witam mam 31 lat stwierdzono u mnie przepuklinę pępkową jest mała badało mnie 2 chirurgów i stwierdzili,że jest do usunięcia operacyjnie. Boli mnie gdy naciskam nad pępkiem,jest czaem wieksza a czasem mniejsza. mam pytanie czy można pracowac fizycznie przy tym jezeli nie poddam się zabiegowi co może grozić?pracuję na kuchni dużo dzwigam jest to ciągły wysiłek fizyczny.

Witam.
Może Pani pracować, ale trzeba sobie kupić pas brzuszny przepuklinowy. Można go dostać w sklepie medycznym. Po jego założeniu można z umiarem dźwigać. O zabiegu operacyjnym też należy pomyśleć, bo przepuklina będzie się powiększać i dawać coraz większe dolegliwości. Może także uwięznąć. Wtedy będzie silnie bolała i będzie twarda. I wtedy, jeśli nie da się odprowadzić, trzeba będzie pilnie operować. Mam nadzieję, że rozwialem wątpliwości. Pozdrawiam i życzę zdrowia.