Operacyjne usuwanie przepukliny

Witam Serdecznie ;) Mam przepuklinę w bliznie pooperacyjnej (po splenektomii) Znajduje się tuż nad pępkiem około 5cm. Po laparotomii plastyka brzucha połączona z operacją tej przepukliny...Przepuklina wychodzi przy napięciu mięśni brzucha pod skórą wyczuwalna Bardzo się boję tej operacji ponieważ lęk pozostał po poprzednim wypadku najbardziej to się boje znieczulenia ogólnego to jednak stanowi jedyny lęk Chcałbym jeszcze zapytać czy mogę używać specjalnego pasa przepuklinowego?

Witam. Pas przepuklinowy nie rozwiąże problemu = przepuklina pozostanie i być może tylko wolniej będzie się powiększać. Lepiej operować mniejszą = lepsze gojenie, krótszy zabieg i znieczulenie (!) szybszy powrót do zdrowia. W chwili obecnej techniki znieczulania są bardzo bezpieczne. Jak rozumiem poprzedni zabieg był w trybie pilnym i stąd zapewne były kłopoty i złe wspomnienia. Nie ma innej rady = trzeba się zdecydować i spokojnie.