Operacyjne usuwanie przepukliny

Witam Serdecznie ;) Mam przepuklinę w bliznie pooperacyjnej (po splenektomii) Znajduje się tuż nad pępkiem około 5cm. Po laparotomii plastyka brzucha połączona z operacją tej przepukliny...Przepuklina wychodzi przy napięciu mięśni brzucha pod skórą wyczuwalna Bardzo się boję tej operacji ponieważ lęk pozostał po poprzednim wypadku najbardziej to się boje znieczulenia ogólnego to jednak stanowi jedyny lęk Chcałbym jeszcze zapytać czy mogę używać specjalnego pasa przepuklinowego?
MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu

Przyczyny ostrego niedokrwienia kończyny dolnej

Ostre niedokrwienie kończyny dolnej to poważna choroba żylna. Jakie czynniki wpływają na rozwój tego schorzenia? Na ten temat wypowiada się specjalista - Adam Lewszuk, chirurg.

Witam. Pas przepuklinowy nie rozwiąże problemu = przepuklina pozostanie i być może tylko wolniej będzie się powiększać. Lepiej operować mniejszą = lepsze gojenie, krótszy zabieg i znieczulenie (!) szybszy powrót do zdrowia. W chwili obecnej techniki znieczulania są bardzo bezpieczne. Jak rozumiem poprzedni zabieg był w trybie pilnym i stąd zapewne były kłopoty i złe wspomnienia. Nie ma innej rady = trzeba się zdecydować i spokojnie.

0

Oczywiście pas można używać.

Specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Przez wiele lat zawodowo związany z 4. Wojskowym Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu. Współtwórca programu transplantacji kończyn w Szpitalu Św. Jadwigi w Trzebnicy, gdzie przeprowadzono pierwszą w Polsce udaną operację przeszczepienia ręki. W 2014 roku oznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi przez prezydenta RP.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy