Czy mogę poddać się takiej operacji?

Szanowni Państwo, Mam takie pytanie mam niewielką przepuklinę w której przez skórę czuje dziurkę wrota, przepuklina od około 5 lat jest w tym samym rozmiarze 2:5 cm Nie odczuwam bólu, nosze systematycznie pasy przepuklinowe co 3 miesiące, ćwiczę mięśnie brzucha defekt rozejścia. Mam takie pytanie w tym roku może nie a w przyszłym roku chce zrobić z tym porządek uprzykrza to życie, czy mogę poddać się operacji tylko na wycięciu przepukliny, bez plastyki brzucha tj, zaoferowano mi plastyka brzucha, czy mogę z tej opcji zrezygnować a ćwiczyć po operacji pod okiem fizjoterapeuty rozejście, myśle że ono powróci na swoje miejsce, boje się ponieważ nie toleruje znieczulenia ogólnego, a tutaj przy zabiegu konieczna jest sztuczna wentylacja płuc, chciałbym to zrobić w czasie ferii zimowych lub wcześniej. Zamierzam powrócić na uczelnie meteorologia teraz czy przepuklina nie będzie przeszkodą, jestem szczupły a byłem otyły, rzuciłem palenie, problem polega na tym że mam zaburzenia rytmu serca a jestem uczulony na znieczulenie. Przepuklina jest powyżej pępka w bliźnie. Dziękuje i życzę dużo zdrówka

Dzień dobry,
Zarówno operację przpukliny brzusznej jak i plastkę brzucha wykonuje sie w znieczuleniu ogólnym. Proszę dopytać lekarza, ponieważ operując przepukline brzuszną w linii pośrodkowej, czyli tzw. przepuklinę kresy białej zbliża się mięśnie proste brzucha likwidująć tym samym ich rozejście. Wykonuje się to podczas tego samego zabiegu. Jednakże proszę pamietać, że dopiero chirurg, który zbada Pana może zaproponować ostateczny rodzaj zabiegu. W razie pytań zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam.