Co zrobić, aby spowolnić proces narastania przepukliny kresy białej?

Mam przepuklinę kresy białej. Czy w związku z tym mogę i czy powinienem robić ćwiczenia gimnastyczne (np. brzuszki, skłony) w celu wzmocnienia odpowiednich mięśni brzucha? Co powinienem robić, aby spowolnić proces narastania tej przepukliny? Trzeba jeszcze dodać, że mimo wieku jestem dość sprawny fizycznie i wydolnościowo, aczkolwiek mam parę schorzeń, w tym niezbyt dolegliwy gruczolak prostaty.

Witam.
Myślę, że jedynym słusznym leczeniem jest zabieg operacyjny. Im szybciej tym lepiej, dopóki przepuklina nie jest duża. Tymczasowo polecam zakup pasa brzusznej w sklepie medycznym. Ćwiczenia już nic Panu nie pomogą skoro przepuklina już jest, a mogą ją powiększyć. Pozdrawiam

Witam. Zależnie od tego, czy jest to przepuklina czy jedynie osłabienie (rozciągnięcie) powięzi, będzie stosowne leczenie. Bez operacji można pasem przepuklinowym ograniczyć nasilanie objawów. Ćwiczeń fizycznych nie ograniczał bym.