Zmiana położenia przepukliny po operacji kresy białej

Witam 4.06 miałam przeprowadzoną operację przepukliny pepkowej kresy białej.Dzis poszłam na zdjęcie szwów i okazało się że wyszła druga przepuklina po drugiej stronie.Jak to jest możliwe uważałam na siebie nic nie nosiłam.Proszę o poradę Pozdrawiam Paulina

Witam Pani Paulino. Jak rozumiem przepuklina była operowana nadpępkowo, a teraz pojawiła się poniżej pępka, lub też sytuacja była odwrotna. Słabość powięzi spowodowała przepuklinę. Po zeszyciu pierwszej, napór trzewi na powłoki jamy brzusznej wypuklił w innym miejscu kolejną przepuklinę. Ma Pani zapewne mniejszą wytrzymałość tkanki łącznej włóknistej. Taka uroda. Pozdrawiam

Dr n. med. Marek Rawski

Pani Paulino, z opisu niewiele można wnioskować. Brakuje mi informacji czy była użyta siatka, oraz - co to znaczy przepuklina po drugiej stronie.
Uprzejmie prosze o te informacje: w.kawiorski@wp.pl - wówczas będę mógł coś więcej powiedzieć.
Pozdrawiam, dr n. med. Wojciech Kawiorski, chirurg ogólny, chirurg gastroenterologiczny, chirurg onkolog i proktolog,