Powrót do zdrowia po operacji przepukliny kresy białej u dziecka

Witam mój 7 letni syn jest po operacji przepukliny kresy białej 4 dni, za 3 dni mamy ściągnąć szwy.Chcialam zapytac czy powinien lezec w łóżku, czy nie trzeba zmieniac opatrunku I czy może spać na boku czy musi na plecach

Witam. Synek powinien spać normalnie na dowolnie wybranym boku. Dla lepszego gojenia rany opatrunek maściowy np. alantan - przyspiesza gojenie. Ranę można umyć pod prysznicem (nie moczyć w wannie), odkazić octeniseptem i przylepić plaster z opatrunkiem i maścią. Spokojnie - będzie dobrze.

Dr n. med. Marek Rawski

SZanowna Pani - obecnie tego typu operacje przeprowadza się z wszczepieniem siatki - tak zapewne było. Nie należy zatem obawiać sie jakichkolwiek powikłań sypiania na boku, czy też nawet wstawania.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę o kontakt internetowy: ZnanayLekarz.pl – Tam znajdzie Pani wszystkie informacje kontaktowe.
Pozdrawiam, Dr n. med. Wojciech Kawiorski, Specjalista Chirurg Ogólny, Chirurg Gastroenterologiczny, Chirurg Onkologiczny, Gastrolog, Proktolog.