Pas przepuklinowy a powstrzymanie rozwoju przepukliny

Witam! Mam pytanie dotyczące przepukliny pępkowej i pasa przepuklinowego. Mój mąż pracuje na budowie, ma przepuklinę pępkową wielkości ziarna grochu. Nie dźwiga aż tak bardzo, więc trudno powiedzieć skąd się ona wzięła, no ale jest. Czy w takim przypadku pas przepuklinowy jest dobrym rozwiązaniem i czy jest szansa, że powstrzyma on rozwój przepukliny, oczywiście jeśli mąż będzie w miarę uważał? Jak w ogóle działa taki pas przepuklinowy? Czy jego działanie polega na tym, że stymuluje inne mięśnie do dźwigania oszczedzając przepuklinę czy raczej sam ma działanie wspomagające? Martwię się bardzo o męża i chciałabym mu pomóc, a wiem, że on nie bardzo może zmienić pracę. Czytałam sporo w internecie na temat pasów przepuklinowych i wydaje się, że to może być całkiem sensowne rozwiązanie. Przed kupnem wolałabym jednak zasięgnąc opinii specjalistycznej. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Jakie narządy przeszczepia się w Polsce?

Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, nie mozna przewidzieć czy stosowanie takiego pasa będzie 100 procentowym zabezpieczeniem. Jeżeli mimo to - przepuklina bedzie się powiększać, proponowałbym prosty zabieg plastyczny (zabieg wykonywany laparoskopowo, 1 dzień pobyt w szpitalu)
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty