Pas przepuklinowy a powstrzymanie rozwoju przepukliny

Witam! Mam pytanie dotyczące przepukliny pępkowej i pasa przepuklinowego. Mój mąż pracuje na budowie, ma przepuklinę pępkową wielkości ziarna grochu. Nie dźwiga aż tak bardzo, więc trudno powiedzieć skąd się ona wzięła, no ale jest. Czy w takim przypadku pas przepuklinowy jest dobrym rozwiązaniem i czy jest szansa, że powstrzyma on rozwój przepukliny, oczywiście jeśli mąż będzie w miarę uważał? Jak w ogóle działa taki pas przepuklinowy? Czy jego działanie polega na tym, że stymuluje inne mięśnie do dźwigania oszczedzając przepuklinę czy raczej sam ma działanie wspomagające? Martwię się bardzo o męża i chciałabym mu pomóc, a wiem, że on nie bardzo może zmienić pracę. Czytałam sporo w internecie na temat pasów przepuklinowych i wydaje się, że to może być całkiem sensowne rozwiązanie. Przed kupnem wolałabym jednak zasięgnąc opinii specjalistycznej. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Główne osiągnięcia polskiej transplantologii

Polska transplantologia nieustannie się rozwija. Przeszczepy są coraz skuteczniejsze i bezpieczniejsze. Sprawdź, jakie są główne osiągnięcia polskiej transplantologii.

Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani, nie mozna przewidzieć czy stosowanie takiego pasa będzie 100 procentowym zabezpieczeniem. Jeżeli mimo to - przepuklina bedzie się powiększać, proponowałbym prosty zabieg plastyczny (zabieg wykonywany laparoskopowo, 1 dzień pobyt w szpitalu)
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty