Zapytaj lekarza

7 3 7 , 0 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

USG a przepuklina pachwinowa

Odczuwam delikatny dyskomfort w lewej pachwinie. Myślałem, że to naciągnięcie ścięgien, czy mięśnia. Poszedłem do chirurga, który mnie przebadał pod kątem przepukliny i jej nie stwierdził (rok wcześniej miałem operowaną drugą stroną na przepuklinę pachwinową). Tak naprawdę zostałem bez konkretnej diagnozy, z informacją, że mogłem sobie coś naciągnąć. Mam delikatny ból zazwyczaj w pozycji siedzącej. Tak od czterech dni. Nie widać żadnego uwypuklenia. Dla świętego spokoju poszedłem na USG tej pachwiny i podbrzusza - ku mojemu zdziwieniu lekarz stwierdził, że przepuklina jest przy dolnej granicy mięśnia skośnego brzucha. Czy na USG dokładnie widać przepuklinę, jeśli ona występuje?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu

Przyczyny niedokrwienia kończyn dolnych

Niedokrwienie kończyn dolnych to problem, z którym bardzo często spotykają się naczyniowcy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są przyczyny tej dolegliwości.

USG jest słabo wartościowym badaniem w przypadku przepuklin. Jednoznacznie rozpoznanie co do przepuklin stawia chirurg po badaniu fizykalnym. Skoro on nie wyczuwał palpacyjnie przepukliny to z dużym prawdopodobieństwem jej nie ma. Myślę, że być może właśnie ból w pachwinie pochodzi z przeciążenia mięśni przyczepiających się do kości miednicy w tym miejscu. Sugeruje, że jeśli dolegliwości nie ustąpią samoistnie w przeciągu kilku dni to radziłbym ponownie skonsultować się z chirurgiem pokazując mu wynik badania USG.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy