Czy badanie USG może nie wykryć przepukliny pachwinowej?

Witam, srednio raz na 2-3 miesiące pojawia się ból w okolicy pachwiny, w zasadzie to taki ucisk. Pojawia się po tym jak długo stoję nie wykonując żadnego wysiłku. Nasila się podczas chodzenia. Gdy usiądę lub się położę po kilku min. przechodzi i już nie wraca. Byłem u chirurga który wskazał na przepuklinę pachwinową i wysłał na usg - tu lekarz wykluczył przepuklinę, wskazał entesistis w miejscu przyczepu ścięgien mięśni prostych do kości łonowej. Czy usg może nie wykryć przepukliny?

Jeśli przepuklina w USG została wykluczona to zapewne jej nie ma. Nie ma jednak badania idealnego w przypadku przepuklin, które mogą pojawiać się okresowo. Skoro lekarz wykonujący USG zauważył stan zapalny w miejscu przyczepu mięśni do kości łonowej trzeba podjąć działania w kierunku leczenia tego zapalenia.