Obustronne żylaki powrózka nasiennego 3 stopnia

Witam, Mam 24 lata i odkad siegam pamiecia "towarzysza" mi obustronne zylaki powrozka nasiennego 3 stopnia. Poza faktem ze sa naprawde sporych rozmiarow to nie powodują zadnych dolegliwosci bólowych. W ciagu kilku ostatnich lat konsultowalem sie w tej sprawie z 3 lekarzami i zaden z nich nie sugerowal leczenia tej przypadlosci skoro nie powoduje ona u mnie dyskomfortu. Prosze o informacje czy nieleczone zpn nie beda w przyszlosci dawalych negatywnych dla mojego zdrowia skutkow? Pozdrawiam!

Informacje na temat powikłań obecności żylaków powrózka nasiennego są zbieżne literaturowo. Część badaczy twierdzi, że długotrwałe utrzymywanie się żylaków powrózka nasiennego może mieć wpływ na płodność. Z tego powodu wskazane byłoby w chwili obecnej określenie jakości i ilości nasienia celem określenia obecnego stanu Pana płodności. Ewentualne decyzje w sprawie żylaków powrózka nasiennego powinny być podjęte przez urologa po tym badaniu.