Obustronnie pogrubienie kompleksu IMT oraz obustronnie przyścienne zmiany miażdżycowe w opuszkach tętnic szyjnych

wynik bad usg tętnic szyjnych męża( 57 lat) brzmi : obustronnie pogrubienie kompleksu IMT oraz obustronnie przyścienne zmiany miażdżycowe w opuszkach tętnic szyjnych po lewej:w tętnicy sz wspólnej prędk 0,65/0,22m/s zewnętrznej prędk 1,4/0,4 wewn 0,9/0,35m/s w tętnicy kręgowej w odc V2-0,6/0,24m/s śred 2,8 mm w odc V1-1,0/0,3m/s po prawej :w tętn szyj wspól 0,6/0,17m/s zewn 0,8/0,22 wew 0,4/0,15 w tętnicy kręgowej w odc V2-0,33/0,13m/s V1-0,7/0,25 średn 3,1mm czy to b. zła diagnoza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian miażdżycowych w obrębie badanych naczyń. Wynik badania należy skonfrontować ze stanem klinicznym pacjenta. Proszę zatem udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.