Zmiany miażdżycowe w obrębie TT szyjnych w postaci obustronnego pogrubienia kompleksu I-M

Witam .Dzisiaj zrobiono mi badanie USG tętnic szyjnych. Wynik brzmi :Zmiany miażdżycowe w obrębie TT szyjnych w postaci obustronnego pogrubienia kompleksu I-M do grubości 1,2 mm i jego niejednorodnej echogeniczności. Poza tym :CCA,ICA i ECAobustronnie o prawidłowej morfologii ścian i prawidłowych warunkach hemodynamicznych przepływu krwi. V max w ICA po ok.50 cm/s Przepływ w AV prawidłowy, do głowowy. AV prawidłowej szerokości. V max ok.35 cm/s Co oznacza taki wynik.Czy występuje u mnie ryzyko

Lek. Ewa Janus Radiolog, Szczecin

Witam,

pogrubienie kompleksu I-M sugeruje początkowe zmiany miażdżycowe w obrębie tętnic. Dalszy wynik badania jest prawidłowy co wyklucza zwężenie naczyń. Póki co raczej nie ma się czym martwić, kolejne kontrole według zaleceń lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam