Jak interpretować wyniki badania tętnicy szyjnej u 45-latka?

Witam mężczyzna 45 lat Obustronnie tt szyjne wspólne,miejsce ich podziału.W opuszce ICA dex.są widoczne zmiany miażdżycowe nieuwapnione gr.1,5-1,9mmW opuszce ICA sin.zmiany miażdżycowe nieuwapnione gr.1,2-1,5mm.Przepływy laminarne ,spektrum prwidłowe. Maksymalna prędkość przepływów w tt szyjnych wspólnych wynoszą ok.73/22 cm/s w tt szyjnych wewnętrznych 78/25 cm/s.Obie tt kręgowe droźne ,prawa 3,5 mm ,lewa 4,2 mm z zachowanym symetrycznym dogłowowym przeplywem AV dex 34/8 cm/sAV sin . 34/10 cm/s

Brak wskazań do interwencji angiochirurgicznej. Blaszki miażdżycowe świadczą o rozwijającej się miażdżycy. Zalecenia - normalizacji poziomi cholesterolu i jego frakcji we krwi, bezwzględny zakaz palenia tytoniu, unikanie odwodnień organizmu. Kontrolne USG za pół roku. Nie wiem, dlaeczego miał Pan badanie, ale jego wynik świadczy o tym, że przyczyną dolegliwości nie są zmiany w tętnicach dogłowowych.