Wynik USG tętnic szyjnych u 49-latki

usg tętnic szyjnych.tętnice szyjne wspólne o szer. 6,0-6,5mm, drożne o gładkich obrysach ścian.drożne są obustronnie tętnice wew. i zewn.szer.tętnic wew wynosi 4,0.przepływ w odcinkach dalszych niskooporowy,prędkość po prawej 88/35cm/s,po lewej 103/45cm/s.przepływ w tętnicach kręgowych w kierunku fizjologicznym,laminarny,asymetryczny,prędkości znacznie niższe w wąskiej hipoplastycznej tętnicy lewej,w odcinkach środkowych;po prawej68/22cm/s,RI 0,68szer.4,0mm,po lewej 42/12cm/cm,RI 0,71,szer2,5m

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wynik wskazuje na przewężenie i nieprawidłowy przepływ w lewej tętnicy kręgowej (prawdopodobnie z powodu jej hipoplazji - niedorozowoju). W celu dokładnej interpretacji proszę o konsultację z lekarzem chirurgii naczyniowej, który zestawi wynik Pani badania z Pani objawami klinicznymi. Pozdrawiam