Co znaczą takie wyniki usg tętnic szyjnych?
Witam, dostałem wynik po usg tętnic szyjnych. Lewej tętnicy kręgowej nie udało się uwidocznić w badaniu usg. Prawa tętnica drożna z zachowanym dogłowowym przepływem 49cm/s. Podejrzenie hypoplasii lewej tętnicy kręgowej. Bardzo proszę o informacje co to może znaczyć, konsultacje neurologa mam we wtorek, dziękuję.

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Witam! Nie ujawniono lewej tętnicy kręgowej, prawdopodobnie z powodu jej hipoplazji (słabszego wykształcenia). Natomiast prawa tętnica kręgowa jest drożna o prawidłowym przepływie dogłowowym. Tętnice kręgowe Łączą się w t. podstawną i od tyłu zaopatrują koło tętnicze Willisa. Anatomicznie i funkcjonalnie zmniejsza to możliwość deficytu ukrwienia C.U.N. Pozdrawiam W. Łuczkowski.