Obustronnie w centrum semiovale widoczne są liczne rozsiane ogniska hypersygnałowe

proszę o interpretację opisu mri:Obustronnie w centrum semiovalewidoczne są liczne rozsiane ogniskahypersygnaowe w sekwencjach T2,T2 flair o średnicy od 5 do 20mm.Nasilenie zmian wokolicy substancji białej okołokomorowej na poziomie rogów potylicznych,przewaga po prawej stronie.Zmiany tego samego charakteru lokalizują się w substancji białej płatów czołowych do 8,8mm.Widoczne są także w zakresie płatów skroniowych do 5mm,także przewaga zmian po stronie prawej.Strukturytylnojamowe oraz kmora IV w

Renata GrzechociĹska

Witam.
Należy skonsultować wynik u neurologa, który przeprowadzi odpowiednie badanie kliniczne. Zmiany mogą być występować na podłożu naczyniowym (niedokrwiennym).
Pozdrawiam