Ocena skuteczności działania antybiotyku

Mam pytanie dotyczące oceny skuteczności antybiotyku. U mnie infekcja widoczna była jedynie w limfocytozie (WBC 9,5; LYMPH 51,7 %). Po trzech dniach brania doksycykliny powtórzyłam badanie krwi i wynik jest taki: WBC 8,1; LYMPH 41,1 %. Czy to oznacza, że antybiotyk jest skuteczny, dobrze dobrany? Czy też wyniki badań krwi robione podczas brania antybiotyku nie są miarodajne?

Renata GrzechociĹska

Muszę przyznać, że postępowanie jest dziwne. Antybiotyk włączony na podstawie limfocytozy, bez żadnych objawów? Proponuję wykonać badanie po zakończeniu leczenia. Na chwilę obecną wskaźniki maleją, więc można ocenić to jako poprawę.