Od kilku dni mam kłopoty z ilością wydalanego moczu

Witam! Od kilku dni mam kłopoty z ilością wydalanego moczu. Nie towarzyszą temu żadne objawy bólowe w okolicy nerek. Oddawanie moczu jest częste i w niewielkiej ilości. Oto wyniki badań moczu i morfologia: Barwa - słomkowa. Klarowność - przejrzysty. Ciężar - 1,030. pH - 5.0. Glukoza, bilirubina, ciała ketonowe, białko, krew, leukocyty - nie wykryto. Urobilinogen - 0,2 EU/dl. Azotyny - negatywny. WBC 4,7, LYM 1,9, 41,3 %L, MID 0,4, 9,3 %M, GRAN 2,3, 49,4%G, RBC 5,07, HGB 12,1, HCT 37,5%, MCV 70,0, MCH 21,3, MCHC 32,3, RDW 16, PLT 291, MPV 10,5 *, MID cells may include less frequently occurring and rare cells correlating to monocytes, eosinophils, basophils, blasts and other precursor white cells. O czym mówią te wyniki? Pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki badania ogólnego moczu są w normie.

W morfologii zwraca uwagę obniżone wartości MCV, MCH oraz graniczne wartości HGB i HCT. Dobrze byłoby wykonać badanie poziomu żelaza (w celu wykluczenia niedokrwistości) i ewentualnie zwiększyć do czasu wykonania powtórnej morfologii podaż czerwonego mięsa, orzechów, gorzkiej czekolady brokułów, pomidorów itp.