Od urodzenia mam czerwone plamy: jak mogę się ich pozbyć?

Witam. Mam na twarzy czerwone plamy od urodzenia. Podobno jak się rodziłem to były komplikacje i twarz zaczęła mi się robić czerwona i to co się zrobiło czerwone, to już takie zostało. Teraz ciągle są widoczne, a przy nasilonym wysiłku jeszcze mocniej to widać. Co to może być i czy da się coś z tym zrobić? W jaki sposób?  Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Trudno określić bez mozliwości badania i obejrzenia zmian jaki mają one charakter.
Prawdopodobnie są to zmiany naczyniowe. Deformacje naczyniowe mogą być zmianami wrodzonymi i utrzymują sie one czasami całe zycie (wyjątkiem jest między innymi naczyniak dziecięcy, który powoli samoistnie się zmniejsza). Postępowanie jest zależne od typu naczyniaka i najczęściej polega na laseroterapii. W pierwszej kolejności jednak konieczne jest potwierdzenie przypuszczenia. Najlepiej w tym celu udać się do lekarza - rodzinnego, lub najlepiej dermtologa- po zbadaniu, obejrzeniu zmian i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz postawi rozpoznanie i ustali jakie są ewenualne metody usunięcia zmian.

Pozdrawiam.