Odczuwanie ucisku po odcięciu opuszka palca i założeniu 10 szwów

odciety duzy kawalek opuszka palca 10 szwow szyte przez chirurga plastycznego cztery dnii temu zdjelam szwy zmieniam opatrunki codziennnie pytanie kiedy moge przestac nosic opatrunek , myc go normalnie itp...czy to normalne ze odczowam przy zginaniu palca ucisk tak jakby pod paznokciem(paznokiec mial jeden szew z przodu )

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - mycie z użyciem mydła jest nawet wskazane już teraz. Potem wysuszyć. Założyć opatrunek. Opatrunki utrzymuje się do momentu zdjęcia szwów, czyli około 10 dni.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med., Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Nie operowałem , nie widzę postępu gojenia - jak więc mogę cokolwiek powiedzieć?! Proszę omówić te sprawy z operatorem!!! zż