Oddawanie stolca o zmniejszonej średnicy

Witam.Mam pewien problem-dość krępujący otóż co jakiś czas zdarza mi się oddawać stolce o zmniejszonej średnicy(tj. ok 2 cm).Zrobiłem USG jamy brzusznej, morfologie krwi i dwa testy na krew utajoną.Wszystkie badania bez zarzutu.Bardzo boje się raka jelita grubego.Byłem z moim problemem u lekarza który też nie widzi podstaw do dalszej diagnostyki i twierdzi że nie jestem nawet w grupie ryzyka zachorowania na rjg, bo mam 23 lata.Czy pomimo to warto zrobić jeszcze chociażby wirtualną kolonoskopie??

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W opisanym przypadku dalsza diagnostyka nie wydaje się być na razie konieczna. Średnica około 2 cm nie powinna być traktowana jako zmniejszona ( za podejrzane uważa się tzw "ołówkowate stolce"). Można tą diagnostykę pogłębić gdy będą występowały dodatkowo inne niepokojące objawy. Pozdrawiam