Wąskie stolce a żylaki odbytu

Dzień Dobry. Mam pytanie - czy żylaki odbytu, zwane potocznie hemoroidami, we wczesnym stadium zaawansowania mogą zmniejszać średnice stolca ??? Mam tu na myśli stolce o średnicy 2- 2,5 cm. Z góry dziękuję za odpowiedź.

We wczesnym stadium zaawansowania nie powinny zmieniać struktury stolca. Radzę jeszcze w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z proktologiem.