Żylak odbytu i sposoby leczenia

Witam.Od kilku lat mam problem z hemoroidem. Nie dokucza mi codziennie, bo jest "schowany" ale są takie dni,np.kiedy mam zatwardzenie,czy kocham się z mężem analnie,wtedy wychodzi mi na wierzch i boli (później nawet załatwianie się w toalecie sprawia okropny ból). Stosowałam różne maści, ale to pomaga tylko na chwilę. Chciałabym go zlikwidować na zawsze.Czy jest jakiś sposób na tę dolegliwość ?

Proszę w tej sprawie udać się na bezpośrednią konsultację do chirurga ogólnego najlepiej proktologa. Takie objawy w połączeniu z tym, że żylak wystaje poza obszar ujścia odbytu zapewne będzie wymagał leczenia zabiegowego. Trzeba wiedzieć, że leczenie zachowawcze nie spowoduje zniknięcia żylaka tylko wycofanie się objawów z nim związanych. Aby pozbyć się go definitywnie trzeba go usunąć zabiegowo. Wszystko wyjaśni chirurg po bezpośrednim badaniu.