Czy żylak odbytu może tak długo krwawić?

Dzień dobry, Lekarz internista po tym 10-dniowym lekkim wypływie krwi podczas defakacji, wykonując badanie per rectum rzeczywiście stwierdził żylaki odbytu. Ja również krótko przed badaniem zobaczyłem mała kulkę. Do tabletek dostałem jeszcze maść która o tyle pomaga, że podkrwawiania są mniejsze (powiedzmy od 5 do 8) kropel w sumie. Natomiast ten żylak powiększa się od kilku dni bardzo nieznacznie i czy to możliwe aby tak długo to krwawiło? Pozdrawiam serdecznie

Szanowna Pani

Uważam, że warto jest udać się na konsultację do proktologa. Hemoroidy mogą podkrwawiać i jeśli nie reagują na leczenie zachowawcze konieczne jest przeprowadzenie zabiegów maloinwazyjnych.

Guzek na zewnatrz odbytu może sugerować zakrzepnięty żylak zewnętrzny odbytu, który nawraca. To również wymaga leczenia proktologicnzego.