Jak leczy się żylaka zewnętrznego odbytu?

Witam. Jak leczy się żylaka zewnętrznego odbytu tzn guzka który czasem pojawia się na zewnątrz. Hemoroidy wewnętrzne mam w stopniu max 1 (byłam na badaniu u proktologa). Powiedział że mam osłabiony splot zylny i ten czasami pojawiający się guzek to nie zakrzep. Niestety nie wiem jak to leczyć. Czy są leki poprawiające krążenie w tej okolicy? Co można zrobić? Boję sie że ten stan będzie się rozwijał.

Lek. Michał Lenard

Sugeruję stosować maść na hemoroidy. Większość z nich jest dostępna w aptekach bez recepty. Pozdrawiam!