Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Guzy w okolicy odbytu a podejrzenie żylaków odbytu

Witam! Dzisiaj rano wyczułem obecność kilku guzków (fałdów) w okolicy odbytu, dodatkowo towarzyszył temu lekki ból. Przy wypróżnianiu ból nie był intensywny, gorzej przy podcieraniu. Wcześniej nigdy nie zaobserwowałem żadnych objawów, nie miałem problemów z wypróżnianiem ani krwawieniem odbytu. Czy opisane schorzenie to może być zakrzep przyodbytowego splotu żylnego? Tylko u mnie pojawiło się kilka guzków, a nie jeden. Zamieszczam fotografię: http://imageshack.us/photo/my-images/594/hemoroid.jpg/ Jak można się tego pozbyć/złagodzić ból? Dzięki za porady.

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Niestety link ze zdjęciem jest już nieaktywny. Takie objawy jak Pan opisuje raczej wskazują na obecność żylaków odbytu w stanie zapalnym, a nie wykrzepiałych żylaków (ból wtedy jest bardzo silny, zgrubienia twarde, duże, tkliwe). W takim przypadku wystarczające są maści na żylaki dostępne bez recepty w aptece, tabletki doustnie na bazie diosminy oraz przymoczki chłodne z wywaru kory dębu. Jeśli dolegliwości nie ustąpią w przeciągu kilku dni konsultacja u chirurga ogólnego.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy