W jaki sposób wykonać chłodne nasiadówki z kory dębu po operacji żylaków?

Witam. Jestem prawie dwa tygodnie po operacji usunięcia hemoroidów metodą fergusona. Lekarz zalecił mi chłodne nasiadówki z kory dębu. Ale ja nie bardzo wiem jak to ma wyglądać. Czy mam moczyć ranę w wywarze z kory dębu?

Należy opłukać okol.krocza i odbytu nad zbiornikiem (misą) z letnim roztworem - czynność powtarzać po załatwieniu się i ok 2-3 x dziennie.