Zewnętrzny żylak odbytu z zakrzepem

Witam. Lekarz proktolog zdiagnozował u mnie zewnętrznego żylaka odbytu z zakrzepem. Zaproponował miesięczną kurację czopkami (Distreptaza, Hemorectal) i tabletkami DIH, lub chirurgiczne usunięcie żylaka. Czy jest szansa, że po kuracji lekami żylak zniknie całkowicie i bezpowrotnie? Gdybym zdecydowała się na zabieg chirurgiczny, to po zabiegu mogłabym od razu wrócić do pracy, czy też odczekać okres rekonwalescencji w domu przez pewien czas ? Pozdrawiam.

Tak zwany zakrzep brzeżny to dość częste schorzenie. Po kilku tygodniach, nawet bez żadnego leczenia organizm resorbuje taki zakrzep, a miejscu w którym był pozostaje niewielki fałd skóry. Po zabiegu rana będzie goić się około 2 tygodnie, ale może Pani w tym czasie pracować bez ograniczeń.