Fioletowy guzek w okolicy odbytu

Witam od 2 dni wyczówam guzek w okolocy odbytu. Boli i jest fioletowy> co to może być proszę o pomoc
ponad rok temu

Witam,
W podanym przypadku najprawdopodobniej mamy do czynienia z powstaniem guzków krwawniczych, czyli tzw. hemoroidów.

To zapewne żylak, być może z zakrzepem krwi w środku. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem najlepiej proktologiem. On zadecyduje czy wystarczające będzie leczenie zachowawcze (maści, czopki, tabletki) czy trzeba będzie ten stan leczyć operacyjnie.