Żylak na odbycie i dolegliwości bólowe

Witam mam problem mam guza lub żylaka na wylocie odbytu. Lekarz rodzinny dał mi czopki pomogły ale po 2 dniach s powrotem wyszedł i teraz mnie boli i nadal czopki biorę i maścią smaruje ale odbyt mnie boli i swędzi!!! Mam skierowanie do chirurga ale słyszałem że i tak po czasie wyskoczy ponownie. Czy jak mi wyskoczył po 2 dniach ponownie to może przez to że wyciskałem sikanie bo mam problemy z oddawaniem moczu? Co zrobić aby tego guzu się pozbyć i abym mógł oddać mocz normalnie?

Radzę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem ogólnym, najlepiej proktologiem. Jeśli hemoroidy są zaawansowane, dają powikłania mogą wymagać leczenia operacyjnego. Po bezpośrednim badaniu chirurg zaleci odpowiedni sposób postępowania. Leczenie operacyjne całkowicie likwiduje powiększone sploty hemoroidalne.