Bolesny guzek przy wyjściu odbytu

Dzień dobry mam pytanie,zaniepokoił mnie guzek przy wyjściu odbytu,jest on bolesny i krepujacy ruch,np siadanie,jest wielkości owocu wiśni, proszę o poradę, pozdrawiam Mateusz

Najprawdopodobniej jest to guzek krwawniczy, hemoroidalny. Porady udzielić może i lekarz POZ i proktolog. Niestety to nieprzyjemna dolegliwość.

Prawdopodobnie jest to guz krwawniczy (tzw hemoroid, żylak odbytu). Wskazana wizyta u chirurga - poczatkowo podejmuje sie leczenie zachowawcze (leki / cwiczenia). W razie niepowodzenia podejmuje sie leczenie zabiegowe.