Bolący, piekący guz odbytu

Witam ostatnio straszniepiekl mnie odbyt wnocy gdy bralam kapiel wyczulam guz wychodzacy z odbytu. Boli, piecze co to moze byc?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany guzek to najpewniej guzek krwawniczy, czyli tak zwany hemoroid. Zdecydowanie proszę jednak skonsultować się ze specjalistą proktologiem, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz wdroży właściwe postępowanie.

Lek. Izabela Ĺawnicka

Szanowna Pani,
Objawy, które Pani podaje, są typowe dla guzka krwawniczego w stanie zapalnym (tzw. hemoroid). ALE - nie można wykluczyć innych schorzeń. Dlatego, starałbym się namówić Panią na wizytę u specjalisty PROKTOLOGA, który Panią zbada i zaleci dalsze postępowanie (w tej fazie bardzo skuteczne jest leczenie: maść, czopki, tabletki), tak aby niekonieczna była interwencja zabiegowa.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski