Świąd w okolicy odbytu

Mamy pytanie. Od dość długiego czasu doznaje świądu w okolicy odbytu (nie dotyczy to dokładnie odbytu ale skóry w promieniu 5cm). Nie łączy się to z bólem czy problemami z wyproznieniem. Cierpię na suchość skóry całego ciała i rogowacenie przymieszkowe. Nie smarowalem niczym, bo tak się składa że nie jestem w stanie znieść tego uczucia. Mój problem dotyczy faktu wyczucia drobnego gozka w okolicy przysrodkowej odbytu. Zmiana pojawiła się 4 dni temu i ma rozmiar około pół milimetra. Nie boli.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Proszę skonsultować się osobiście z proktologiem. Jeśli wykluczy on schorzenia odbytu, konieczna będzie konsultacja z lekarzem dermatologiem-wenerologiem.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Szanowna Pani, przyczyn świądu odbytu są bardzo róznorodne. Dodatkowo, prawdopodobnie ma Pani guzek krwawniczy (hemoroid). Proszę koniecznie udać sie do specjalisty proktologa.
Pozdrawiam, dr n. med. Wojciech Kawiorski, chirurg ogólny, chirurg gastroenterologiczny, chirurg onkolog i proktolog,