Plamienia krwi i świąd okolicy odbytu

Witam. Wykonałem rektoskopię w związku z niewielkimi plamami krwi na papierze toaletowym i świądem okolic odbytu. Oto wynik: "Aparat wprowadzono do połączenia z esicą- dalej nie możliwe, masy kałowe. W zakresie badanym śluzówka przekrwiona, rysunek naczyniowy nadmiernie podkreślony. W kanale odbytu widoczne nadmiernie wypełnione guzki krwawnicze. Okolice odbytu zaczerwienione. Widoczny skrawek skórny. Proszę o analizę wyniku. Z góry dziękuję .

Z wyniku badania można z dużym prawdopodobieństwem napisać, że powodem objawów, dolegliwości są hemoroidy. Proszę w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem. Być może konieczne okaże się leczenie zabiegowe.

Szanowny Panie, rektoskopia ani anoskopia nie są odrębnymi badaniami, stanowią cześć badania proktologicznego, podobnie jak cześcią badania u internisty jest osłuchiwanie słuchawką. To tak jakby prosić o interpretację tego co internista słyszy w słuchawce.
Powinien Pan udać sie do proktologa na kompleksowe badanie i po poradę.
Więcej informacji na naszej stronie ( należy skopiowac i wkleić link do przeglądarki ):

http://www.melitamedical.pl/proktologia/informacje-dla-pacjenta/jakie-choroby-diagnozujemy-i-leczymy/