Prośba o interpretację wyniku rektoskopii

Witam. W związku z pojawiającymi się niewielkimi plamami krwi na papierze toaletowym i świądem okolic odbytu postanowiłem wykonać rektoskopię. Oto wynik badania:"Aparat wprowadzono do połączenia z esicą- dalej nie możliwe- masy kałowe. W zakresie badanym śluzówka przekrwiona, rysunek naczyniowy nadmiernie podkreślony. W kanale odbytu- widoczne nadmiernie wypełnione guzki krwawnicze. Okolica odbytu zaczerwieniona. Widoczny skrawek skórny." Proszę o interpretację wyniku.

Szanowny Panie, rektoskopię lub anoskopię wykonuje się jako element proktologicznego badania pacjenta. NIe jest możliwe "zinterpretowanie" opisu. Podobnie jak po wizycie u internisty nie jest możliwe " zinterpretowanie" wyniku badania słuchawką lekarską.
Powinien Pan udać się do proktologa.

Więcej informacji o chorobach proktologicznych znajdzie Pan na naszej stronie ( należy skopiować i wkleić link )

http://www.melitamedical.pl/proktologia/informacje-dla-pacjenta/jakie-choroby-diagnozujemy-i-leczymy/