Hemeoroidy od 13 lat a możliwość pozbycia się ich

Witam (od conajmniej 13 lat) mam w odbycie taki cypelek,mówiono mi że to hemoroid,ale czy to mozliwe żeby tyle lat go mieć? Czasami jak sie załatwiam to bóli i leci krew ale zadko. Bralam różne czopki itp ale nic nie pomogło. Jest jakiś sposób żeby tego sie pozbyć?

Proszę udać się do chirurga lub proktologa celem badania przez odbyt

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani,
Prawdopodobnie ma Pani tzw. przerośnięty fałd anodermy, ale dokładne rozpoznanie jest możliwe tylko po bezpośrednim badaniu przez proktologa. Są bardzo różne metody leczenia (mnie lub bardziej inwazyjne). Proponuję udać się do lekarza, po jego ocenie na pewno zaproponuje stosowne leczenie.
Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg