Opuchlizna po zszywaniu dłoni

witam :), we wtorek poważnie rozciełam sobie dłoń miedzy I a II palcem .rana została zszyta w SOR, mam pytanie jak długo utrzymuje się opuchlizna dłoni po takim zabiegu? na co powinnam zwrócić uwagę by wcześnie wykryć ewentualne zakażenie? bardzo proszę o szybką odpowiedz, bo nie wiem jak do tego podejść to moje pierwsze w życiu szycie

Obrzęk rany to częste zjawisko po zszyciu rany. Proszę założyć opatrunek z rivanolu, a w razie wątpliwości udać się na kontrolną wizytę do poradni

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani,
Proszę się nie denerwować tym stanem.
Opuchlizna może utrzymywać się jeszcze przez kilka dni.
Ważne: czy dostała Pani szczepienie p/tężcowe, czy operujący chirurg zlecił antybiotyk ( jeżeli rana była czysta - nie jest to konieczne ), czy w chwili obecnej Pani gorączkuje.
W przypadku wątpliwości, proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.
Z opisu wynika, że wszystko będzie OK. Pozdrawiam, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg