Skaleczenie w kciuk między ścięgnami

5 tygodni temu skaleczylam sie w kciuk miedzy sciegnami, ranę opatrzył lekarz. Dziś cała dłoń bardzo boli i jest opuchnięta. Lekarz przepisał antybiotyk i gdyby sie pogorszyło natychmiast do lekarza. Czy to cos poważnego? Bardzo proszę o odpowiedz.

Zapewne doszło do zakażenia rany. Jeżeli ścięgno nie jest uszkodzone, to myślę, że antybiotyk powinien pomóc i będzie dobrze. W razie wątpliwości proszę udać się do poradni chirurgicznej

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Szanowna Pani,
Nie wydaje mi się aby, skaleczenie 5 tygodni temu, miało związek ze stanem obecnym. Z opisu wynika, iż chodzi o stan zapalny. W takim przypadku najważniejsze jest szybkie wprowadzenie stosownego antybiotyku oraz następowa kontrola u lekarza.
Pozdrawiam, Wojciech Kawiorski