Aloes w leczeniu hemoroidów

Czy aloes może być pomocny w walce z hemoroidami?

Proszę udać się do proktologa lub chirurga celem zbadania fizykalnego i postawienia diagnozy. Oczywiście aloes może w niewielkim stopniu pomoć.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Dr n. med. Marek RodzeĹ

Serdecznie witam,
Aloes ma działanie bardzo wszechstronne - stosowany jest również w chorobach takich jak hemoroidy, jako środek pomocniczy. Posiada właściowści: ściągająęce, p/bólowe oraz ułatwiajace/zapobiegające powstaniu zakrzepu w żylaku odbytu.
Tak jak wspomniałem, jest to środek pomocniczy. Proszę udać się do specjalisty proktologa - na pewno postawi odpowiednią diagnozę, wykluczy inne schorzenia i przepisze skuteczne leczenie (w tym, być moę aloes).
Pozdrawiam,dr Wojciech Kawiorski